Enheten vil ha en totalvekt på ca. 50 tonn og engineering, fabrikasjon og testing skal utføres ved SMI Slåttland Vietnam Ltd. Co. Den forventes å kunne ferdigstilles i slutten av 2015, melder Slåttland Group.
- Etter 8 år med leveranser og virksomhet mot olje og gass i Vietnam, registrer vi at prosjekt utført i Vietnam mot dette sluttmarkedet har doblet seg på kort tid, sier Sigurd A Slåttland, CEO i Slåttland Group.
- Det er gledelig at norsk kompetanse kan være attraktivt i et tøft olje og gass marked, Samarbeide og gode relasjoner er spesielt viktig for å kunne være konkurransedyktig i disse tider, sier Slåttland.
Slåttland Group leverer prosessmoduler til offshore, onshore og sub-sea markedet, samt toppside utstyr for bore prosess. Slåttland Group har et utstrakt samarbeide med andre sammenfallende selskap på ulikt nivå.
