Boken, som handler om norske leverandørbedrifter som lykkes på verdensmarkedet, vekket interesse under «The 5th Colombia Oil and Gas Conference» i Cartagena i Colombia og «Norwegian Business Day» i Mexico City. Det melder NHO.
Boken gir eksempler på norske leverandørbedrifter som lykkes på verdensmarkedet gjennom unike teknologiske løsninger. I tillegg gir den en beskrivelse av de politiske og samfunnsmessige forhold som har gitt grunnlaget for det.
– Den positive utviklingen i Columbia kan gjøre investeringer her for offshore petroleumsindustrien attraktivt fremover, sier Katarina Sætersdal i NHO.
– For oss som jobber med å fremme norsk næringsliv i Colombia er boken et godt virkemiddel, sier Kirsti Andersen, næringslivsrådgiver ved den norske ambassaden i landet.
Opprinnelig ble boken laget da arbeidsgiverforeningen i Brasil ville vite mer om norske erfaringer med å bygge opp leverandørindustri som også er tilstede i det brasilianske markedet, skriver NHO.