23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.

Mange bedrifter er fortsatt ikke godkjente

Kravet om CE-merking av prefabrikkerte stål og aluminiums-konstruksjoner trådte i kraft 1. juli, men ifølge aktører i stålbransjen er det fortsatt mange bedrifter, som ikke er godkjent sju måneder etter at påbudet ble innført.

– Alt for mange entreprenører ignorerer de nye kravene. Vi ser at det ofte er de mindre aktørene som dropper CE-merkingen. En del av problemet er også at mange ikke kjenner til lover og regler, sier Knut Eidsmo, eier og daglig leder av Trondheim Stål til conpot.no.

Han legger til at det er ekstra frustrerende at bedriften hans, som har brukt mange penger på sertifiseringen, må konkurrere med bedrifter, som gir blaffen i å følge opp de nye påleggene.

Får støtte

Både Norsk Stålforbund og Direktoratet for byggekvalitet tar avstand fra de aktører som ikke er sertifiserte, og nå varsler direktoratet massiv kontrollvirksomhet gjennom hele 2015.

Stålforbundet oppfordrer markedet til å tipse ved mistanke om ulovlig omsetning av stålvarer som ikke er CE-merket, skriver conpot.no.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.062|