23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.

Kleven skal bygge diamantskip

Verdens største diamantselskap De Beers gir grønt lys for bygging av et 112 meter langt spesialskip for mineralutvinning på havbunnen.

Kontrakten med De Beers Marine Namibia ble offentliggjort i oktober 2014, men inneholdt da et forbehold om endelig byggegodkjenning innen 1. mai 2015. Dette forbehold er nå opphevet skriver Kleven i en pressemelding

Fartøyet er av typen MT 6022 fra Marin Teknikk. Dette er i utgangspunktet et velprøvd design for offshore konstruksjonsfartøy, men fartøyet vil bli utstyrt med et bredt spekter av spesialutstyr.

De Beers er verdens største diamantselskap, og har 125 års erfaring innen utvinning og handel med diamanter. De driver og en rekke svært eksklusive forretninger verden over.

Fartøyet skal leveres fra Kleven Verft sommeren 2016.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.152