– Dette var helt uventet, sa Broli etter at han mottok prisen under Enovakonferansen i Trondheim tirsdag, og la raskt til at oppnådde resultater ikke er en soloprestasjon, men et resultat av godt samarbeid mellom Hydro og Enova.
Broli har vært ansatt i Hydro siden 1974, og har i dag ansvaret for fagområdet Intellectual Property Management, som består i å identifisere, sikre, beskytte og utnytte Hydros teknologiposisjoner på en best mulig måte. Hydro har alltid vært tydelig på viktigheten av å ha Enova med på laget, og Broli har gjennom sin posisjon og væremåte vært en drivkraft for samarbeidet som har resultert i mange spennende prosjekter. Dette skriver Enova i en pressemelding i dag.
Hydro har en visjon om å være karbonnøytral innen 2020 og å opprettholde sin posisjon som verdens mest klima- og energieffektive aluminiumsselskap. Broli setter pris på anerkjennelsen, og sier at utmerkelsen betyr mye for ham og bedriften.
– For Hydro er dette en anerkjennelse av det systematiske arbeidet som nedlegges daglig mot å bli verdens mest klima- og energieffektive aluminiumsprodusent. For meg er det et bevis på at hardt, målrettet og dedikert innsats bærer frukter, og at eldre arbeidstakere fortsatt kan levere, sier han med glimt i øyet.
Enova SF investerer årlig 2-4 milliarder kroner i energi- og klimatiltak i norsk næringsliv og offentlig sektor. Gjennom målrettede programtilbud og tett samarbeid med markedet skal Enova være pådriver for den nødvendige energiomleggingen og teknologiutviklingen som gir reduserte klimautslipp og økt forsyningssikkerhet.
