23948sdkhjf
Logg inn eller opprett et abonnement for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.
Annonse
Annonse

Harding tilpasser livbåtproduksjonen

30-40 ansatte mister jobben. De fleste fra livbåtproduksjonen i Ølve i Hordaland.
Annonse

Torsdag i siste uke ble de ansatte i livbåtselskapet Harding informert om nedskjæringer i arbeidsstokken. Mellom 30 og 40 vil bli sagt opp i løpet av mars/april i år, var det triste budskapet.

– Vi er som de fleste andre som jobber med offshore påvirket av markedet der. For vår del betyr det først og fremst mindre produksjon av livbåter til næringen, noe som gjør at vi rett og slett har mindre å gjøre på fabrikken vår i Ølve. Derfor må vi tilpasse oss etter det, sier administrerende direktør Styrk Bekkenes til Kvinnheringen.

Annonse

Dermed blir det i hovedsak de som jobber med livbåtproduksjonen i Ølve i Hordaland, som blir rammet av oppsigelsene. I dag er det rundt 100 ansatte på fabrikken i Ølve, skriver Kvinnheringen.no.

Annonse
Annonse
Annonse
Annonse
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.049|instance-web01