23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.

Aker Solutions kvitter seg med opp til 100 stillinger

Siden sommeren har rundt 540 blitt overtallige i selskapet.

I går fikk mellom 80 og 100 ansatte i Bergen, som alle jobber med vedlikehold, modifikasjoner og reparasjoner, beskjed om at de mister jobben, skriver NRK Hordaland.

– Vi har sett siden begynnelsen av året at det har vært en kraftig nedgang i aktivitetsnivået på norsk sokkel. Det har skapt en utfordrende bemanningssituasjon, og i dag har vi måttet informere våre ansatte om at 80 til 100 vil bli påvirket, sier kommunikasjonssjef i Aker Solutions, Bunny Nooryani.

De ansatte som nå mister jobben får tilbud om å bli overført til bemanningsselskapet Aker Advantage. De som takker ja får lønn i syv måneder. De som ikke takker ja blir sagt opp, skriver NRK Hordaland.

En del får ny jobb innad i konsernet

Siden sommeren er antall overtallige i Aker Solutions oppe i mellom 520 og 540 totalt i Bergen, Stavanger, Kristiansund og Trondheim.

Men en del av de ansatte har fått nye jobber innad i konsernet. Rundt 100 personer er allerede overført til subsea-virksomheten til selskapet.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.094|instance-web03