23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.

MRC Global kjøper Hypteck

Amerikanske MRC Global kjøper instrumenterings- og prosesskontroll-bedriften Hypteck.

Det amerikanske selskapet med hovedkontor i Houston melder at det har kjøpt holdingselskapet Metron Holding AS, som eier Hypteck AS.

Hypteck, som har hovedkontor på Skotselv i Buskerud, er en norsk leverandør av instrumentering og prosesskontrollsystemer til offshore, marine og landbasert industri. Hypteck AS er Norges største produsent av instrumenter for trykk- og temperaturmåling og representerer i tillegg markedets ledende leverandører innenfor feltene nivå, trykk, temperatur, mengde, vekt, prosesskontroll og analyse.

Etter overtakelsen vil selskapet hete MRC HypTeck.

- Dette oppkjøpet er i tråd med vår strategiske satsing på ventil-, aktivisering- og instrumenteringsløsninger, så vel som vår forpliktelse til å øke vår kunnskap på offshorefeltet. Jeg er stolt over å ønske Steinar Haugerud og hans team av 68 dyktige medarbeidere velkommen til MRC Global, sier konserndirektør Andrew Lane i MRC Global i meldingen.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.062|instance-web02