23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.

Forhandlingsbrudd i Hydro

Det ble i går brudd i de lokale lønnsforhandlingene for Industri Energis medlemmer som er ansatte i Hydro. Det er første gang på mange år det er brudd i disse forhandlingene.

Hydros tillitsvalgte har de siste årene vært svært sparsommelige i sine krav som følge av bedriftens konkurransesituasjon, blant annet etter finans- og konkjukturkrisen de siste årene, melder Industri Energi.

Under årets forhandlinger fremsatte Industri Energis tillitsvalgte i Hydro krav om en lønnsregulering i henhold til forhandlingsresultatet i frontfagene, tilsvarende 3,3 prosent.

Industri Energi har blant annet følgende begrunnelser for bruddet:

- Tilbudet fra bedriften var under det Industri Energi kunne akseptere, og langt under gjennomsnittet for industrien forøvrig.

- Tilbudet ligger langt under industrigjennomsnittet for 6. året på rad. I hele denne perioden har Industri Energi vist moderasjon og samtidig måtte hente inn lønns og prisvekst gjennom nedbemanninger og effektivisering på verkene.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.095|