23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.
Annonse
Annonse

EU setter søkelyset på stålindustrien – bransjen venter nå handling

Den europeiske stålindustrien fikk uventet positiv oppmerksomhet i EU-kommisjonens «State of the Union»-tale, da kommisjonspresident Ursula von der Leyen understreket behovet for å støtte industrien og verdikjedene innen ren produksjon i Europa.
Annonse

– Vi setter pris på president von der Leyens fokus på stål i årets tale, og hennes løfte om å foreslå tiltak som støtter vår sektor og den grønne omstillingen, sier Axel Eggert, generaldirektør i den europeiske stålorganisasjonen EUROFER.

Store utfordringer

Han peker på at stålindustrien i dag står overfor betydelige utfordringer: global overkapasitet, urettferdig handel, høye energipriser, knapphet på strategiske råvarer som skrapmetall – og behovet for massive investeringer i utslippskutt.

Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.14|