23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.

Aludyne bekymret for Trumps EU-toll

Ved bildelfabrikken i Farsund er man nå bekymret for tollmuren som president Donald Trump planlegger.

Han har gjentatte ganger sagt at han vil innføre toll på en rekke varer og tjenester fra EU.

Bildelsfabrikken Aludyne i Farsund vil kunne bli rammet av en sik tollmur, fordi fabrikken leverer bildeler til blant annet Porsche, BMW og Jaguar. Dette er bilmeker som igjen eksporteres til USA, skriver NRK.

- Er allerede i motbakke

- Vi er absolutt bekymret. Husk at bilmarkedet allerede er litt i motbakke, og det vil være kunder som til syvende og sist vil bli rammet av tollmuren, sier fabrikksjef Lill Heg Hals til NRK.

Så sent som natt til mandag gjentok USAs president at det vil bli innført toll på varer fra EU. Meldingen kom dagen etter at han innførte toll på varer fra Canada, Mexico og Kina, som alle har varslet mottiltak.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.109