Den siste tiden har Nexans hatt besøk av blant andre Erna Solberg samt en del andre politikere fra ulike partier og på ulike nivåer.
– Tilbakemeldingene så langt har vært positive, politikerne sier det er interessant og lærerikt å bli bedre kjent med Nexans. For oss er det viktig å ha god dialog med beslutningstakerne, både for å gi dem kunnskap om bedriften, og for å tydeliggjøre hva som er viktig for å sikre Nexans’ fremtidige konkurransekraft, sier kommunikasjonsdirektør Kristin Hessen på Nexans nettsted.
Nærings- og handelsminister Trond Giske som besøker Nexans Halden i dag har selv ytret ønske om å få en omvisning i fabrikken og anledning til å snakke med de ansatte. Besøket er en del av valgkampen, og Nexans er en av flere bedrifter Trond Giske besøker i Østfoldområdet.