23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.

Aptomar nominert til NHOs Nyskapingspris

Juryen har valgt ut trøndelagsbedriften som har lykkes svært godt i et tøft internasjonalt marked.












Aptomar AS ble grunnlagt i 2005 av Lars Andre Solberg, Jonas Aamodt Moræus og Håkon Skjelten, som alle fortsatt har sentrale posisjoner i selskapet. Selskapet og dets 23 ansatte er basert i Trondheim.

Aptomars nyeste produkt er TCMS (Tactical Collaboration Management System). TCMS integrerer informasjon fra mange forskjellige kilder, inkludert SECurus, radarer, video, ROV, CCTV, osv., i et brukervennlig kartbasert grensesnitt.




Aptomar AS fra Trøndelag har med fokus på sikkerhet for mennesker og miljø utviklet sensorsystemer for varsling og taktisk beslutningsstøtte i oljesektoren. Med stor innovasjon og leveringsevne har selskapet levert imponerende resultater, skriver NHO i en melding som begrunnelsen for innstillingen til finalen. - Å være en god rollemodell for kommende generasjoner er noe vi har lagt stor vekt på i valg av årets kandidater, sier administrerende direktør i Kjeller Innovasjon og jurymedlem Mariann Ødegård, som mener at de tre vinner-kandidatene har vist evne til ta risiko og stått på for å skape nye innovasjoner. Db Equipment AS fra Skarnes i Hedmark og Ravn Studio AS fra Drammen er de to andre nominerte til NHOs Nyskapingspris for 2013. Prisen deles ut i Oslo 21. august 2013 på Småtinget.
BREAKING
{{ article.headline }}
0.093