23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.

Hercules kjøper Umoe Schat-Harding og Noreq

- Vil bli verdens ledende leverandør av maritimt livredningsutstyr

Oppkjøpsfondet Herkules vil med kjøpet av de to selskapene bli verdens ledende leverandør av livbåter. For 2013 forventer selskapene en samlet omsetning på rundt 1,2 milliarder kroner.

Det globale markedet for livredningsutstyr er i dag sterkt fragmentert. Det er et tydelig behov for større og mer robuste aktører, noe kombinasjonen av Schat-Harding og Noreq vil bidra til. Schat-Harding har lenge vært en ledende internasjonal aktør, og har en unik posisjon på offshoremarkedet i Nordsjøen og har verdens største servicenettverk for livredningsutstyr. Noreq har på få år bygget seg opp til å være en betydelig aktør med en sterk internasjonal tilstedeværelse. Begge selskaper har vært tidlig ute med produkter og løsninger som tilfredsstiller nye og skjerpede sikkerhetskrav i offshorenæringen, skriver Herkules i en pressemelding.

- Schat-Harding og Noreq utfyller hverandre på en svært god måte. Når vi forener den samlede kompetansen og leveringskraften i de to selskapene, skal kundene våre bli enda tryggere på utstyrsleveranser, service og kostnadsnivå, uttaler Styrk Bekkenes, administrerende direktør i Noreq og største investor etter Herkules.

Posisjonert for regelendringer på norsk sokkel

Det pågår en prosess for å fastlegge nye regler for offshore livbåter på norsk sokkel, som forventes gjeldende fra 2015. 'Det nye regelverket for livbåter på norsk sokkel vil være en viktig vekstdriver for Schat-Harding som markedsleder. Samtidig vil Schat-Harding og Noreq i fellesskap kunne ta den ledende posisjonen internasjonalt både innen offshore, cruise og til handelsflåten. Som det ledende aktive eierfondet i Norge er vi godt posisjonert til å bygge en global markedsleder med et norsk utgangspunkt', sier Morten Blix, Senior Partner i Herkules Capital.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.079|instance-web02