23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.
Annonse
Annonse

Forlenger riggkontrakt med Maersk

Det Norske Oljeselskap forlenger leiekontrakt med Maersk Drilling
Annonse

Kontrakten for leie av boregiggen XL Enhanced 2 er utvidet fra tre til fem år, og går nå fra 2014 til 2019. Riggen skal brukes på Ivar Aasen-prosjektet i Nordsjøen.

Verdien på den inngåtte toårskontrakten er 1,6 milliarder kroner, og den totale verdien på kontrakten med Maersk Drilling er i overkant av fire milliarder kroner. Riggen er under bygging i Singapore.

Annonse

Direktør for boring og brønn i Det Norske, Svein Ola Syrstad, er godt fornøyd med kontraktsforlengelsen med Maersk.

– Med denne kontrakten får Det norske benytte verdens mest avanserte borerigg og sikrer riggkapasiteten for den innledende boringen og ferdigstillelsen av brønnene på Ivar Aasen.

Annonse

Ivar Aasen er Det Norskes første store utbygging som operatør. Feltet inneholder rundt 150 millioner fat oljeekvivalenter og første olje ventes i fjerde kvartal 2016.

Annonse

Det norske har 35 prosent eierandel i feltet. De andre rettighetshaverne er Statoil (50 prosent) og Bayerngas Norge (15 prosent).

Annonse
Annonse
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.046|