23948sdkhjf
Logg inn eller opprett for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.

Kongsberg Gruppen søker 40 norske rakettingeniører

Ingeniørene skal være med å videreutvikle raketten ”Joint Strike Misile”, som skal inn i det nye kampflyet F-35

– Vi tror vi kan tilby Norges mest spennende ingeniøroppgaver. Dette er et av de mest avanserte teknologiprosjektene noensinne, og vi jakter etter både uerfarne og erfarne ingeniører, sier utviklingssjef Petter Helgesen i Kongsberg Defense Systems til Dagens Næringsliv.





Inntil videre har selskapet mottatt 190 søkere til de 40 stillingene, men selv om det er stor mangel på ingeniører i Norge håper Kongsberg Gruppen på i alt 250 søkere til stillingene innen søknadsfristen utløper.





Av sikkerhetsmessige årsaker utelukkes utenlandske søkere. Det vil nemlig lett kunne gå et år for å sikkerhetsklarere søkere fra f.eks. Nato-land som USA, Canada eller nabolandet Sverige.





Til Dagens Næringsliv sier divisjonsdirektør Pål Bratlie Helgesen i Kongsberg Defence Systems at det er et stort salgspotensial i utviklingen av sjømissilet. Rundt 2500 solgte missiler de neste 25-30 årene år vil gi salgsinntekter på 25 milliarder kroner.



BREAKING
{{ article.headline }}
0.125