23948sdkhjf

Kontrakt sikrer 50 arbeidsplasser

Aker Solutions og Aker BP har signert en kontrakt til en verdi av to milliarder kroner. Det gjør at 50 arbeidsplasser er sikret i Sandnessjøen og i Mo i Rana.

Kontrakten varer i fem år, og er et større modifikasjonsarbeid på Skarv Satellitt-prosjektet, skriver NRK.

En jobbskaper

– Dette prosjektet vil være den store jobbskaperen i Sandnessjøen hos Aker Solutions ingeniørkontor og verkstedet de neste fire til fem årene, helt til sommeren 2027, kontorleder hos Aker Solutions i Sandnessjøen, Kjetil Jacobsen.

Pr i dag er det 50 ansatte som vil ha oppdrag i forbindelse med kontrakten. I tillegg vil det komme 20 til 30 personer – inklusiv lærlinger – på verkstedet.

Arbeidet består av modifikasjon på det flytende produksjons- og lagringsskipet Skarv for å knytte Skarv Satellitt-prosjektet til eksisterende infrastruktur.

Tett samarbeid

Prosjektet forlenger estimert produksjonsperiode for Skarv-skipet. Arbeidet vil foregå i tett samarbeid mellom Aker BP og Aker Solutions både i Stavanger og Sandnessjøen.

 

Kilde: NRK

Kommenter artikkelen
Tips redaksjonen
Anbefalte artikler
Utvalgte nyheter fra forsiden
Garda Sikring kjøper Windsor Door AS
Kimek-sjef misfornøyd med tiltakspakken
Acta Marine går for to nye metannoldrevne CSOV-skip designet av Ulstein
Hyke og Remota går sammen om elektriske og autonome ferjer
ByeMark Stål «reddet» av to andre lokale firmaer
AKVA Group med sin største byggekontrakt
Andre Nordiske Medier

Nyhetsbrev

Send til en kollega

0.299