23948sdkhjf
Logg inn eller opprett et abonnement for å lagre artikler
Få tilgang til alt innhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortopplysninger kreves
Gjelder kun personlig abonnement.
Kontakt oss for en bedriftsløsning.
Annonse
Annonse
Del siden
Sponsored content

Spennende nytt vi ikke kan avsløre før Eliaden

Schneider Electric og ELKO vil på Eliaden 2026 vise nyheter innen energiteknologi - fra installasjon til avansert energistyring. – Vi gleder oss til å vise nyheter som elektrikerne selv har etterspurt, sier Alexandre Vermot.

Praktiske løsninger for en mer krevende hverdag

– Økt elektrifisering, KI-fabrikker og høyere belastning på det elektriske nettet er en utfordring for dagens samfunn og gir elektrobransjen veldig spennende forretningsmuligheter. Vår oppgave er avgjørende for sikkerheten og konkurransekraften til norsk næringsliv. På Eliaden 2026 gleder vi oss til å ha en god dialog med kunder og interessenter om disse temaene, sier Alexandre Vermot, Country President i Schneider Electric Norge.

På stand D01-18 viser Schneider Electric og ELKO alt fra installasjonsmateriell, produkter for elektrisk distribusjon, elbillading og digitale løsninger. Fokuset er tydelig rettet mot raskere installasjon, driftssikkerhet og bedre kontroll på energibruk – både i bygg, industri og digital infrastruktur.

– Vi forventer som vanlig stor pågang og oppfordrer – for ordens skyld – til forhåndsregistrering for å bestille både en sortimentboks og våre populære «Stolt Elektriker»-skjorter. De kan hentes på standen, sier Vermot.

Nytt installasjonsmateriell fra ELKO

ELKO lanserer flere nyheter som er utviklet med utgangspunkt i tilbakemeldinger fra elektrikere, med vekt på design og funksjoner – med fokus på både norske hjem og større prosjekter: 

– Vi har tilrettelagt for å gi mulighet til å teste løsningene på standen og diskutere bruksområder direkte med våre fagpersoner. Nyhetene vil vi offentliggjøre først på Eliaden, påpeker Vermot.

Raskere installasjon og tryggere kraftdistribusjon

– Schneider Electric viser også smarte løsninger for lavspenningsdistribusjon, vern og komponenter for tavle- og maskinbygging, tilføyer Vermot. 

– Ett av produktene som vil kunne testes på Eliaden er TeSys Deca SNAP IN-kontaktorer, utviklet for å håndtere installasjon 96 prosent raskere, med redusert risiko for feil under montasje. Også våre nye hurtigladere, løsninger for UPS og spredenett vil kunne beskues på standen.

Programvare og KI – også relevant for elektroinstallatørene

Digital energistyring, byggautomasjon og bruk av KI-programvare blir stadig viktigere. På standen vises eksempler på hvordan data fra elektriske anlegg kan brukes til bedre oversikt, enklere feilsøking og mer målrettet energieffektivisering.

– Stand D01-18 blir i det hele tatt en arena for faglige samtaler. På fellesområdet i midten av standen vil man finne den sosiale møteplassen med forfriskninger og små gaver. Her vil den største nyheten avsløres. Vi ser veldig frem til enda en fantastisk Eliaden, avslutter Alexandre Vermot. 

Dette kan du se på standen

Stand: D01-18
Utstillere: Schneider Electric og ELKO

Nye ELKO-produkter innen installasjonsmateriell (lanseres på messen)
TeSys Deca SNAP IN-kontaktorer – raskere installasjon i tavler
Lavspenningsdistribusjon, vern og spredenett
UPS-løsninger for kritiske installasjoner
Brann- og sikkerhetsløsninger
Smarte løsninger for energimåling og -styring
Programvare og KI for overvåking og energieffektivisering
E-mobilitet
Demonstrasjoner og praktiske tester
Faglige samtaler med produkteksperter fra ELKO og Schneider Electric.
 

Schneider Electric Norge AS
Sandstuveien 68
0607 Oslo
Oslo
Norge

Kontaktperson

Stefania Nilsen
Kommunikasjonssjef
+47 98207384 stefania.nilsen@se.com
Annonse Annonse
BREAKING
{{ article.headline }}
0.11|