Når oppgaven krever fleksibilitet
Smartlift kan tilpasses mange ulike løft – fra krok og gafler til plattform og tønneholder. Ideell for spesialproduksjon og metallbearbeiding med varierende emner og oppgaver.
I metallindustrien er det sjelden to oppgaver som er like. Mange bedrifter jobber med kundetilpassede løsninger med stor variasjon i komponenttyper og vekt. Det krever fleksibelt utstyr. Smartlift kan utstyres med krok, pallegafler, tønneholder eller plattform og byttet tar under to minutter.
Det betyr at du med én maskin kan håndtere mange forskjellige løft. Emnene plasseres stabilt og kontrollert – også når de har ujevne former eller komplekse sveisesømmer.
Smartlift er enkel å manøvrere og kan brukes direkte ved bearbeidingsmaskiner, i montering eller til intern transport. Det er et verktøy som tilpasser seg virkeligheten – ikke omvendt.